REKLAM
21 Haziran 2018 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Mücahit HİMOĞLU > Yedeği olmayan gerçek dost Sait Kaleli hak'ka yürüdü
Mücahit HİMOĞLU

Yedeği olmayan gerçek dost Sait Kaleli hak'ka yürüdü

08.11.2016 13:48 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Mücahit HİMOĞLU
HER ZAMAN ERZURUM'LUYA,  DAHA DOĞRUSU TÜM İNSANLIĞA HİZMET ETMEYİ ŞİAR EDİNEN KADİM DOST, ERZURUM TÜRK SAĞLIK SEN;  ÜNİVERSİTESİ ŞUBE BAŞKANI SN ÜMİT BOZKURT SAAT 21.00 DE ŞAHSIMA BOĞUK BİR SES TONUYLA AÇTIĞI TELEFONDA, HOCAM, SAİT KALELİ HOCAYI KAYIP ETTİK HABERİNİ VERMESİYDİ.  HAKKA YÜRÜYEN SAİT KALELİ İÇİN, HOCAM SAİT HOCAYA KARACİĞER NAKLİ OPERASYONU YAPILDI VE DAHA SONRA ALINDIĞI YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDE HAKKA YÜRÜDÜ İFADESİYDİ.   ÜMİT BOZKURT, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTAHANESİ RAPOR BÖLÜMÜNDE ÇALIŞTIĞI ZAMANDA DAHİ HER ZAMAN HASTAHANE İŞLEMLERİNDE TÜM DOSTLARIMIZA YARDIMCI OLUR, İŞLERİNİ ÇOK İVEDİKLİKLE HALLEDER VE TANIDIKLARIMIZ DAN DOLAYI BİZLERİ HABERDAR EDERDİ. ÜMİT BOZKURT'UN BU DUYARLILIĞI SENDİKA BAŞKANLIĞINDA BAŞLAYAN BİR DURUM DEĞİLDİ.  HER ZAMAN DARDA KALAN EŞ, DOST VE GARİBAN VATANDAŞIN İMDADINA HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMEDEN KOŞAN İNANÇLI VEFALI ÜMİT BOZKURT'UN BU GİBİ HALLERDE GÖSTERDİĞİ DUYARLI DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI, KENDİSİNE MÜTEŞEKKİR OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTEDİM.

   EVET, SAİT KALELEİ GENELKURMAY BAŞKANI FEVZİ MENGÜC VE VALİ FEYZULLAH PAŞA TARAFINDAN OSMANLI- RUS SAVAŞLARINDA GÖSTERDİĞİ KAHRAMANLIKTAN DOLAYI O YÖREYE, SULTAN MECİT TARAFINDAN VERİLEN İSMİ VERİLEN GAVURBOĞAN MAHALLESİNDE DOĞAN, MAHALLELİ ARKADAŞIMDI. SULTAN GENÇLİKSPOR KULÜBÜNDE BİR GRUP: Ayaktakiler Turgut Aktaş, Mücahit Himoğlu, Merhum Sait Kaleli, Mustafa Çapan, Oturanlar: Hamdullah, Sabahattin EğriçayırDOĞUSPOR GENÇLİKSPOR KULÜBÜ: Ayaktakiler Mahmut, Adnan, Hakkı, Yüksel, Necdet, Hikmet, Oturanlar Fikret, Merhum Sait Kaleli, Oğuz, Kemal, rahmetli Fuat Sucu (Erzurumspor eski kaptanı)

     BÜYÜK DEDESİ ERZURUM TAPU MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞAN VE MESAİ DIŞINDA İBRAHİM PAŞA CAMİSİNDE VAKİT NAMAZLARI KILDIRAN ABDURRAHMAN KALELİDİR. ABDURRAHMAN KALELİ'NİN İKİ OĞLU VARDI. BİRİ ERZURUM VEYİSEFENDİ İLKOKULU MÜDÜRÜ HAFIZ FARUK KALELİ, DİĞERİ SIDDIK KALELİYDİ. SIDDIK KALELİ'NİN OĞLU OLAN TCK 12 BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞAN CAHİT KALELİ MERHUM SAİT KALELİ'NİN BABASIYDI. SAİT KALELİ ERZURUM'DA İZ BIRAKAN BİR AİLENİN TORUNUYDU.

  MAHALLEDEN, ORTAOKULDAN ARKADAŞIMDI. SPOR HAYATINA İLK OLARAK MAHALİ OLARAK MAHALLEMİZDE KURDUĞUMUZ SULTAN GENÇLİK KÜBÜNDE BERABER FUTBOL OYNADIĞIMIZ VE LİSE YILLARINDA ERZURUM AMATÖR LİGİNDE MÜCADELE EDEN DOĞUSPOR KULÜBÜNDE FUTBOLUNU DEVAM ETTİREN KADİM DOSTUM VE ARKADAŞIMDI.

    SAİT KALELİYE FUTBOL SEVERLER, DAHA ÖNCELERİ AYNI ADLA GENÇLERBİRLİĞİNDE DAHA SONRALARI YAPILAN İSİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE 3 TEMMUZ GENÇLİK SPOR KÜLÜBÜNDE FUTBOL OYNAYAN ERZURUM BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN ORTA SAHA OYUNCUSU SAİT ERGİNE KOYDUKLARI KOTTO SAİT LAKABINI DAHA SONRALARI SAİT KALELİ'YE VERMİŞLERDİ. HER İKİ FUTBOLCUDA KISA TIKNAZ AFACAN MÜCADELECİ OLDUĞU İÇİN BU LAKABI FUTBOL SEVERLER TAKMIŞLARDI.

     EVET, YİĞİT LAKABIYLA ANILIR. İŞTE SAİT KALELİ HEM FUTBOL OYNADIĞI DÖNEMLERDE, HEMDE ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI YILLARDA ÇOK BAŞARILI BİRİYDİ. ERZURUM TİCARET LİSESİNDE MÜDÜR NECATİ ÜÇDAL ZAMANINDA EDEBİYAT ÖĞRETMENLİĞİ VE MÜDÜR BAŞ MUAVİNİ OLARAK UZUN ZAMAN ÇALIŞTI. DAHA SONRALARI AĞRI EĞİTİM FAKÜLTESİNE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK GEÇTİ. BU GÖREVİNİ ALTI YIL DEVAM ETTİRDİ.

      DAHA SONRALARI ERZURUM'A VE AİLESİNE DUYDUĞU ÖZLEMDEN DOLAYI,  ERZURUM ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLER MESLEK YÜKSEK OKULUNA  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK YATAY GEÇİŞ YAPTI.  SON GÖREV YERİ OLAN ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ MESLEK YÜKSEK OKULUNDA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK DEVAM EDERKEN, AMANSIZ YAKALANDIĞI SİROZ HASTALIĞINDAN DOLAYI YAPILAN AMALİYATTAN KURTARAMIYARAK HAK'KA YÜRÜDÜ.

      HAYATINDA TEK BİR SIGARA DAHİ İÇMEYEN VE HİÇBİR KÖTÜ ALIŞKANLIĞI OLMAYAN, KENDİNİ SPOR 'A ADAYAN,  YAŞADIĞI İNACIYLA İBADETİNİ SÜRDÜREN,  MERHUM SAİT KALELİ'Yİ, 6 KASIM 2016 GÜNÜ ERZURUM NARMANLI CAMİNDE ÖĞLE NAMAZINI MÜTEAKİBEN KILINAN CENAZE NAMAZINDAN SONRA YUKARI MEZARLIKTA AİLE KABRİSTANINA, SPORCU, EĞİTİMCİ VE EŞRAFTAN KATILAN DOST CEMAATİNİN EŞLİĞİNDE DEFİN ETMİŞ OLDUK.

      MERHUM  SAİT KALELİ'YE ALLH'TAN RAHMET, KEDERLİ AİLESİNE  TÜM EŞ DOST VE ARKADAŞLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM. MEKÂNIN CENNET RUHUN ŞAD OLSUN VEFALI  DOST...
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.