26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Erzurum > Ücretsiz kömür dağıtımı başladı!..

Ücretsiz kömür dağıtımı başladı!..

18.05.2009 19:26 12 14 16 18 yazdır
Erzurum'da dağların karı erimeden, Valilik, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara birer ton kömür dağıtmaya başladı.
Ücretsiz kömür dağıtımı başladı!..

Erzurum'u çevreleyen dağlarda kar tamamen eriyip kalkmadan, devlet fakir vatandaşlara gelecek kış mevsimi öncesinde ücretsiz kömür dağıtımını başlattı. Erzurum Valiliği, bu kapsamda kaymakamlıklar aracılığıyla Köprüköy ve Pasinler'de yoksul vatandaşlara birer ton Soma linyit kömürü dağıtıyor.

Köprüköy'de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından ilçe merkezine bağlı 38 köy, 12 mezra ve 6 mahalleye toplam 2 bin 500 ton Soma linyit kömürü dağıtımı başladı. Tren vagonlarından indirilen ve hak sahiplerine iletilmek için bekletilen kömürler 25'er kilogramlık torbalar içerisinde bulunuyor. Kömür yardımından yararlanan ve işsiz olduklarını belirten Engin Kantar, Kadir Karataş ve Mahmut Gülcü, devletin dağıttığı kömürden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Gelecek kış mevsiminin kömürünün, ilkbahar ayında dağıtılmasından duydukları sevinci dile getiren Kantar, "Yanlış anlaşılmasın, bunlar Seçim yatırımı değil. Seçimden önce az dağıtılmıştı. Şimdi dağıtılan kömür arttı. Allah, devletimize, Türkiyemize zeval vermesin." diye konuştu.

Kömür yardımından yararlanan ve hamallık yaparak evini geçindiren Kadir Karataş ise dağıtılan kömür sayesinde gelecek kışı daha rahat ve sıcacık evinde geçireceğine vurgu yaparak, "Devlet çevre köy, ilçe ve beldelere birer ton kömür verdi. İnşallah bu sene devletin dağıttığı kömürlerle kışı sıcak geçirip rahat ederiz." diye konuştu. Mahmut Gülcü isimli vatandaş ise söz konusu yardımın Seçim yatırımı olmayıp fakirlere dağıtılan bir hak olduğuna işaret etti.

Hatırlanacağı üzere, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde valilik, belediye ve kaymakamlıkların ücretsiz kömür dağıtması, muhalefet partileri ve bir kısım çevreler tarafından Seçim yatırımı olarak değerlendirilmişti.

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri