18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Türkiye > Türkçe haritaya Kürtçe müdahale!..
Türkçe haritaya Kürtçe müdahale!..

Türkçe haritaya Kürtçe müdahale!..

01.06.2009 01:50 12 14 16 18 yazdır
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Başkanlığı'nca (GABB) hazırlanan "Doğu ve Güneydoğu'ya Farklı Bir Bakış" rehberi tanıtıldı. Baydemir, Türkiye haritasında bazı ilçelere bakın neler yaptı?

GABB ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Sümerpark Resepsiyon Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısında, “bir zamanlar üzerinde yaşayan topluluklara, kavimlere bereket, bolluk, bilgi ve ilham kaynağı veren bu eşsiz coğrafyanın kara talihinin dönmesi, yeniden üzerindeki topluluklara mutluluk ve bereket vermesi için hak ettiği noktaya gelmesi” gerektiğini söyledi.

Baydemir, hazırlanan rehberin 15 ili kapsadığını da ifade etti. Baydemir’in gösterdiği haritadaki illerin Türkçe ve Kürtçe isimlerinin birlikte yer alması da dikkati çekti. Baydemir’in daha sonra bazı ilçelerin altlarına Kürtçe isimlerini yazdığı görüldü.

 
 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri