18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Türkiye > TOBB'dan krize karşı kampanya!..
TOBB'dan krize karşı kampanya!..

TOBB'dan krize karşı kampanya!..

27.05.2009 16:49 12 14 16 18 yazdır
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) öncülüğünde başlatılan, bir çok önemli sivil toplum kuruluşu ile hükümet ve muhalefet partilerinin destek verdiği "Türkiye'nin Yüzü Gülsün Diye, Kriz Varsa Çare de Var" isimli kampanya start alıyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) öncülüğünde başlatılan, bir çok önemli sivil toplum kuruluşu ile hükümet ve muhalefet partilerinin destek verdiği "Türkiye'nin Yüzü Gülsün Diye, Kriz Varsa Çare de Var" isimli kampanya önümüzdeki günlerde start alacak.

TOBB, TESK, TÜRK-İŞ , TİSK, HAK-İŞ ve KAMU-SEN'in ortaklaşa kurduğu "Üreten Türkiye Platformu" Türkiye'de iç talebin artırılmasını öngören "Türkiye'nin Yüzü Gülsün Diye , Kriz Varsa Çare de Var" isimli bir kampanya başlattı.

Çok önemli bir iç pazara sahip olan Türkiye'de insanların erteleme eğiliminde oldukları tüketimlerini ön plana çekmeyi amaçlayan kampanya çerçevesinde piyasanın canlandırılarak , firmaların elinde bulunan stoklarındaki birikimlerini eritilmesi, nakit paraya çevrilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Kampanya ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Borsalar Konseyi Üyesi Hakkı Hınıslıoğlu, Türkiye'nin en güçlü sivil toplum örgütlerinin öncülüğünde başlatılan , "Türkiye'nin Yüzü Gülsün Diye, Kriz Varsa Çare de Var" isimli kampanyanın hem üreticiyi hem de tüketiciyi rahatlatacağını söyledi.

Hınıslıoğlu, kampanyanın Eve Kapanma Pazara çık, Güce inan, Kimse İşini Kaybetmesin, Güven ve İstikrar ve Biri varsa hepsi var olmak üzere 5 ana temadan oluştuğunu belirterek, kampanyanın 5 hafta süreceğini ve kampanyaya, hükümet ve ana muhalefet partilerinin de destek vereceğini söyledi.

ETB Başkanı Hınıslıoğlu, düzenlenen kampanya çerçevesinde belirtilen beş ana temanın her biri için TOBB tarafından hazırlanan afişlerin Türkiye deki tüm oda ve borsalara gönderileceğini, bu afişlerinde oda ve borsaların üye işyerlerinde büyük alış veriş merkezleri, marketler ve bilboard ile toplu taşıma araçlarında halkı ve esnafı bilgilendirecek şekillerde tanıtımının yapılacağını söyledi.

Başkan Hınıslıoğlu, ekonomimize katkı sağlayacağını düşündükleri kampanyanın tamamlanmasının ardından Sektörel Tüketim Kampanyaları başlatılacağının planlandığını ifade etti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri