23 Eylül 2019 Pazartesi
Anasayfa > Ekonomi > Şekerbank'tan Erzurum'a özel kredi!..
Şekerbank'tan Erzurum'a özel kredi!..

Şekerbank'tan Erzurum'a özel kredi!..

08.06.2009 17:06 12 14 16 18 yazdır
ŞEKERBANK Erzurum'da bireysel müşterilerine ve şirketlere limitsiz olarak ısınma kredisi verecek

ŞEKERBANK tarafından bireysel müşterilere ve şirketlere limitsiz olarak ısınma kredisi verilecek. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik, küresel krizi aşmada bankalara önemli görev düştüğünü belirtirken, Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız "Eko kredi kampanyamız enerji tasarrufu ile ilgili yapılacak yatırımlarda kullanılacak. Kişi veya kurumlar sağladıkları tasarruf ile kredinin geri dönüşünü gerçekleştirecekler" dedi.

 

EKO kredi protokolü, bugün (8 Haziran) Erzurum'da Şekerbank'ın işletme ve tarım bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik arasında imzalandı. Erzurum Şube Müdürü Fikret Dilaver'in de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum gibi kışı ağır geçen bir kentte Şekerbank'ın ısınma kredisi verme desteğini olumlu karşıladıklarını bildirdi. Lütfü Yücelik, " Bu krızi aşmamız için herkes elini taşın altına koymalıdır. Başta da bankalar olmalıdır. Bu geminin yürümesi için destek şart. Enerjinin yüzde 70' ini ithal eden bir ülke olarak tasarrufa yönelik her türlü girişimi destekliyoruz" diye konuştu.

 

Eko kredi desteğini Anadolu Bankacılığı adına başlatılan yeni  bir kampanya olduğunu ve ilk durak olarak Erzurum'u seçtiklerini vurgulayan Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halit Haydar Yıldız "Eko kredi kampanyamızda enerji tasarrufu ile ilgili yapılacak yatırım ile farkında olmadan boşa harcanan emeği, kazancı, aynı zamanda doğal kaynakları korumayı amaçlıyoruz. Şekerbank son yıllarda dünya gündeminde ön sıralarda yer alan enerji tasarrufu ve verimliliği konusunda yürüttüğü ulusal ve ulaslararası işbirliklerini Eko kredi (enerji ve emeği koruyan kredi) ürününde somutlaştırdı. Eko krediyi enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımı uygun ödeme koşulları ile desteklemek üzere geliştirdik. Eko krediyle bir yandan Türkiye'nin enerji kaynaklarını, diğer yandan da aile ve işletme bütçelerini koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

 

İlk dört ayı ödemesiz, üç ay taksitli olmak üzere verilecek Eko kredi, pencere, çatı, duvar yalıtımı, güneş enerji, doğal gaza geçiş sistemlerinde kuklanılacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri