22 Ekim 2017 Pazar
Anasayfa > Universiade 2011 > Ruslar geleneği bozmadı!..

Ruslar geleneği bozmadı!..

08.02.2011 15:18:00 12 14 16 18 yazdır
25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda en fazla altın madalyayı, 14 ile Rusya elde etti.
Ruslar geleneği bozmadı!..

Erzurum Ajans-25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda en fazla altın madalyayı, 14 ile Rusya elde etti.

Oyunlarda, 14'ü altın olmak üzere, toplam 38 madalyayla Rusya en fazla madalya kazanan ülke oldu. Oyunlara en fazla sporcuyla katılan Rusya'yı 7 altın, 3 gümüş ve 5 bronzla Güney Kore, onu da 6 altın, 5 gümüş ve 4 bronzla Ukrayna takip etti.

Kayaklı koşuda Rusya hakimiyeti gözlenirken, sürat pateninde Güney Kore, biatlonda ise Ukrayna altın madalyaları topladı.

Oyunlarda dallarında altın madalya alan sporcular ve dalları şöyle:

ALP DİSİPLİNİ

Erkekler süper kombine: Bernhard Graf (Avusturya)

Erkekler süper G: Adam Zika (Çek Cumhuriyeti)

Erkekler büyük slalom: Bernhard Graf (Avusturya)

Erkekler slalom: Seppi Stiegler (ABD)

Erkekler kombine: Adam Zika (Çek Cumhuriyeti)

Bayanlar süper combi: Aude Aguilaniu (Fransa)

Bayanlar Süper G: Katie Hartman (ABD)

Bayanlar büyük slalom: Jennie Vanwagner (ABD)

Bayanlar slalom: Sterling Grant (ABD)

Bayanlar kombine: Erika Ghent (ABD)

ARTİSTİK PATİNAJ

Erkekler: Nobunari Oda (Japonya)

Bayanlar: Candice Didier (Fransa)

Çiftler: Lubov İliushechkina-Nodari Maisuradze (Rusya)

Senkronize paten: Team Rockettets (Finlandiya)

Buz dansı: Kristina Gorshkova-Vitali Butikov (Rusya)

BİATLON

Erkekler bireysel: Alexey Trusov (Rusya)

Bayanlar bireysel: Daria Virolaynen (Rusya)

Erkekler sprint: Artem Pryma (Ukrayna)

Bayanlar sprint: Vita Semerenko (Ukrayna)

Erkekler takip: Sergii Semenov (Ukrayna)

Bayanlar takip: Vita Semerenko (Ukrayna)

Biatlon karışık takım: Ukrayna (Svitlana Krykonchuk, Vita Semerenko, Oleg Berezhnyy ve Sergii Semenov)

Erkekler toplu çıkış: Artem Pryma (Ukrayna)

Bayanlar toplu çıkış: Maria Sadilova (Rusya)

BUZ HOKEYİ

Bayanlar: Kanada

Erkekler: Rusya

CURLING

Bayanlar: Büyük Britanya

Erkekler: Güney Kore

KAYAKLA ATLAMA

Erkekler K125: Matej Dobovsek (Slovenya)

Erkekler K95: Mateja Dobovsek (Slovenya)

Erkekler takım: Japonya

Bayanlar K95: Elena Runggaldier (İtalya)

KAYAKLI KOŞU

Bayanlar aralıksız takip: Alena Prochazkova (Slovakya)

Bayanlar klasik bireysel: Alia İksanova (Rusya)

Bayanlar sprint: Alena Prochazkova (Rusya)

Bayanlar takım: Rusya

Bayanlar serbest toplu çıkış: Alena Porchazkova (Slovakya)

Erkekler aralıksız takip: Vladislav Skobelev (Rusya)

Erkekler klasik bireysel: Vladislav Skobelev (Rusya)

Erkekler sprint: Radık Gazıgev (Rusya)

Erkekler takım: Fransa

Erkekler serbest toplu çıkış: Vladislav Skobelev (Rusya)

Karışık takım sprint: Slovakya

KISA MESAFE SÜRAT PATENİ

Erkekler 1500 metre: Hwan Ee Kim (Güney Kore)

Bayanlar 1500 metre: Ba Ra Jung (Güney Kore)

Erkekler 1000 metre: Tae Hoon Kim (Güney Kore)

Bayanlar 1000 metre: Byul Eun Lee (Güney Kore)

Erkekler 500 metre: Thibaut Fauconnet (Fransa)

Bayanlar 500 metre: Xue Kong (Çin)

Erkekler 5000 metre bayrak: Çin

Bayanlar 3000 metre bayrak: Güney Kore

KUZEY KOMBİNE

Toplu Çıkış: Aguri Shimizu (Japonya)

Gundersen: Tommy Schmid (İsviçre)

Kuzey Kombine takımlar: Rusya (Konstantin Voronin, Mikhail Barinov ve Ivan Panin)

SERBEST STİL KAYAK

Erkekler tümsek kayağı: Alexandr Kerner (Rusya)

Erkekler kros kayağı: Manuel Eicher (İsviçre)

Bayanlar tümsek kayağı: Darya Rybalova (Kazakistan)

Bayanlar kros kayağı: Christina Manhard (Almanya)

SNOWBOARD

Erkekler halfpipe: Ryo Aono (Japonya)

Erkekler paralel giant slalom: Sang Kyum Kim (Güney Kore)

Erkekler SBX: Konstantin Schad (Almanya)

Bayanlar halfpipe: Xuetong Cai (Çin)

Bayanlar paralel giant slalom: Selina Jörg (Almanya)

Bayanlar SBX: Klara Koukalova (Çek Cumhuriyeti)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri