26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Erzurum > Ortada kalan memurlara müjde!..

Ortada kalan memurlara müjde!..

19.05.2009 21:51 12 14 16 18 yazdır
Kapatılan Belediyelerdeki memurların Erzurum'daki kurumlara dağıtılması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın devreye girdiği öğrenildi.
Ortada kalan memurlara müjde!..

Yakutiye ve Aziziye'ye bağlanan Kazım Karabekir, Dadaşkent, Dumlu ve Dadaşköy belediyelerindeki belirsizlik sürüyor. Kapatılan belediyelerin işçilerinin dağıtımına bir çözüm bulunamazken, memurların Erzurum’daki değişik kurumlara dağıtılması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ devreye girdi.

 

Kapatılan belediyelerdeki 62 memurun 11 ayrı kuruma dağıtılması için valilik tarafından yürütülen çalışmalarda tespit edilen isimlerin yeni kurumlarında göreve başlayabilmeleri için yazışmalar başlatıldı.

 

AKDAĞ FORMÜLÜ ÖRNEK OLACAK

 

Erzurum Valisi Sami Bulut, 5747 sayılı kanunun verdiği yetkiyi kullanarak memurların kurumlara aktarılması çalışmasını bizzat kendisi yürütüyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ memurların mağduriyetlerinin giderilmesi ve bir an önce maaş alabilmeleri için, Sağlık İl Müdürlüğü emrine isimlerini gönderilen 27 memurun kadro çalışmalarının tamamlanması için de bakanlık yetkililerine talimat verdi.

 

Diğer kurumlara gönderilen memurların ise göreve başlayabilmeleri için için Sağlık Bakanlığı'nda  uygulanacak formül bekleniyor. Akdağ'ın talimatıyla 27 memurun Sağlık Bakanlığı'nda göreve başlatılmasının ardından diğer kurumlarında aynı uygulamayı emsal göstererek valilik tarafından isimleri bildirilen memurları göreve başlatacakları öğrenildi.(www.erzurumajan.com)

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri