Yardım uçakları Erzurum`a akın ediyor

Van`daki deprem felaketi için yapılan uluslararası yardımların kabulü için lojistik merkez olarak belirlenen Erzurum`a, yardım uçakları gelmeye devam ediyor.
Erzurum Ajans-Van`daki deprem felaketi için yapılan uluslararası yardımların kabulü için lojistik merkez olarak belirlenen Erzurum`a, yardım uçakları gelmeye devam ediyor.

Bugüne kadar Ukrayna, Rusya, Fransa, B.M, Mısır, Kazakistan, İsviçre, Cezayir, Ermenistan, İrlanda, Birleşik Arap Emirlikleri`nden yardım uçaklarının geldiği Erzurum`a bugün gece yarısından sonra İngiltere, Japonya ve Belçika`dan yardım uçaklarının gelmesi bekleniyor.

Erzurum havalimanında vali yardımcıları ve kriz merkezi yöneticilerince karşılanan uçaklarda bulunan yardımlar, TIR`lara yüklenerek deprem bölgesine gönderiliyor. Yardım uçaklarının haftasonunda da yoğunlukla Erzurum`a gelmeye devam etmesi bekleniyor.

01.01.1970 02:00
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.