Vali Bulut'tan bürokratlara uyarı!..

Vali Bulut, kamu çalışanlarının asıl görevinin millete hizmet olduğunu söyledi. Bulut; Hepimiz kamu görevlisi olarak, kamu hizmeti sunduğumuz insanları memnun etmemiz gereki; dedi
Erzurum Valisi Sami Bulut, kamu çalışanlarının asıl görevinin millete hizmet olduğunu söyledi. Erzurum Valiliği ile Kamu Araştırmaları Vakfı tarafından organize edilen ‘Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, İl Özel İdarelerindeki Yansıması ve İl Özel İdaresi Mevzuatındaki Gelişmeler’ konulu eğitim semineri cumartesi günü başladı.
Göğüs Hastalıkları Hastanesine ait çok amaçlı salonda düzenlenen eğitim seminerinin açılış törenine Vali Sami Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, ilçe kaymakamları, il genel meclis üyeleri ve özel idare çalışanları katıldı.
 
BULUT: ÖNCELİK VATANDAŞ MEMNUNİYETİDİR
 
29 Mart seçimlerinden sonra göreve başlayan yeni il genel meclis üyeleri ile özel idare çalışanlarını bilgilendirmek için Kamu Araştırmaları Vakfı ile birlikte bu semineri organize ettiklerini belirten Vali Sami Bulut, amaçlarının vatandaş memnuniyetini sağlamak olduğunu söyledi.
Eğitim seminerinde öne çıkacak konunun yeni kamu yönetimi anlayışı olduğunu belirten Vali Bulut, “Yeni kamu yönetimi anlayışında müşteri memnuniyeti dediğimiz ilkeler öne çıkıyor. Biz hepimiz kamu görevlisi olarak, kamu hizmeti sunduğumuz insanları memnun etmemiz gerekir. Kendimizi onların yerine koyarak, nasıl yardımcı olacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Biz kamu görevlileri olarak vatandaşın bulunduğu noktada biz de bulunabiliriz. Vatandaşın yerine geçerek, yani empati yaparak hizmet sunmalıyız. Vatandaşın talebi olan iş yapılabilirse yapmak, yapılamayacak bir iş ise sabırla ona ikna etmeliyiz. Bizim burada bulunma nedenimiz hangi unvanda bulunsak bulunalım, sadece insanımıza, vatandaşımıza, milletimize hizmet etmektir.”dedi.
Vali Bulut, eğitim çalışmasında; yönetici yeteneklerinin geliştirilmesi, kamu ihale mevzuatı ve özel idarelerin denetimi konusunda bilgiler verileceğini söyledi.
 
SAYIŞTAY ÜYESİ TUNCEL SEMİNER VERDİ
 
Kamu Araştırma Vakfı adına bir konuşma yapan Sayıştay üyesi Ali Hikmet Tuncel, eğitim çalışmasının il genel meclis üyeleri ve çalışanlarına faydalı olacağını belirtti. Özellikle il genel meclisi üyelerinin özel idare çalışmaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceklerini kaydeden Tuncel, üyelerin sorumluluklarını da öğrenebileceklerini ifade etti.
Kanunun verdiği görevleri layıkıyla yerine getirmek için bu eğitim seminerinin organize edildiğini belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Altınok, programın meclis üyeleri ve çalışanlara fayda sağlayacağını söyledi. Açılış töreni sonrası il genel meclisi üyeleri ve özel idare çalışanlarına yönelik iki gün sürecek eğitim çalışması başladı

18.05.2009 20:21
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.