Türkiye Güzellikleri Amsterdam'da

'Türkiye Güzellikleri' adlı kategoride son 5 yılda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserlerin yer aldığı fotoğraf sergisi Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da sanatseverlerle buluştu.
Erzurumajans-Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nce düzenlenen yılın basın fotoğrafları yarışmasında, 'Türkiye Güzellikleri' adlı kategoride son 5 yılda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserlerin yer aldığı fotoğraf sergisi Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da sanatseverlerle buluştu.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) desteğiyle Türkiye Foto Muhabirleri Derneğince (TFMD) Amsterdam Yunus Emre Enstitüsünde (YEE) düzenlenen fotoğraf sergisinde, 27 foto muhabirinin Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çekilmiş 41 eseri yer aldı. 

Etkinlikte konuşan Türkiye'nin Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, sergiyi düzenleyen TFMD ve YTB yetkililerine teşekkür etti. Arıkan, "Güzel bir serginin açılışında beraberiz. Herkesi Türkiye'nin her tarafından güzellikleri yansıtan bu fotoğrafları görmeye davet ediyorum." dedi.TFMD Başkan Yardımcısı Osman Şişko da etkinliği dünyanın önemli kentlerine taşımayı amaçladıklarını söyledi. Fotoğrafların kısa süre önce Rusya'nın başkenti Moskova'da sergilendiğini belirten Şişko, şöyle konuştu:

"35 yıldır aralıksız olarak düzenlediğimiz Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması’na 5 yıl önce özel bir kategori ekledik. Bu çalışma sayesinde, Türkiye’nin güzelliklerini gösteren önemli bir fotoğraf arşivine sahip olduk. Bu zenginliğimizi, Türkiye’nin yurt dışında tanıtımına destek veren sergi ve söyleşilerle değerlendiriyoruz."

Açılışa Türkiye'nin Lahey Büyükelçiliği Müsteşarı Saygın İleri, TFMD başkan yardımcılarından Osman Şişko, Tolga Adanalı, YTB Kurumsal İlişkiler ve İletişim Daire Başkanı Yakup Halit Bulut ve YTB Kurumsal İlişkiler ve İletişim Uzmanı Atılgan Ulutaş'ın yanı sıra Türk sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile basın mensupları katıldı. Sergi, Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü'nde 5 gün boyunca gezilebilecek.

25.11.2019 12:15
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.