İl Meclis Üyelerin'den Bulut'a destek!..

Erzurum Valisi Sami Bulut'un siyasetçilerle bürokratlar arasında yapılan futbol karşılaşmasında ayakkabısının bağcıklarını koruma polisine bağlattığı yönündeki iddialara İl Genel Meclisi üyeleri tepki gösterdi.
Erzurum Valisi Sami Bulut'un siyasetçilerle bürokratlar arasında yapılan futbol karşılaşmasında ayakkabısının bağcıklarını koruma polisine bağlattığı yönündeki iddialara İl Genel Meclisi üyeleri tepki gösterdi.

İl Genel Meclisi üyeleri adına ortak bir açıklamada bulunan Tahsin Bayramoğlu, son günlerde bazı medya organlarında 'Son padişah, Vali Bey olmadı' başlıklı haberlerin maksatlı ve yıpratmaya yönelik olduğunu söyledi. Vali Bulut'u yıpratmaya ve karalamaya dönük söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getiren Bayramoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri olarak Vali Bulut'un yanında olduklarını dile getirdi.

İl Genel Meclisi üyesi Bayramoğlu, düzenlenen futbol karşılaşmasında koruma polislerinin Vali Bulut'un ayakkabısının bağcıklarını bağlamadığını dile getirerek, "Herkesin özel hayatı vardır. Bu özel hayatında herkes serbesttir. Vali Sami Bulut'un da kurumlar arası kaynaşmayı sağlamak için top oynaması kadar doğal ne olabilir ki? Koruma polisleri doğal olarak kendisine karşılaşma öncesi yardımcı olmuş olabilirler. Saygı gereği yapılan harekette bir yanlışlık görmüyoruz. Biz ne valiler gördük iki parmağını şıklatarak makamında purosunu yaktırıyorlardı. O zaman bunları yazmaya kimse cesaret edemiyordu." dedi.

Bayramoğlu, yapılan haberin Erzurum'un imajını bozacağını vurgulayarak, maksatlı yayınlara karşı olduklarını yineledi.


02.06.2009 17:37
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.