Bugünün değil ama yarının İl Başkanısın artık Orhan!

Mevcut başkan Bülent Oğuz’un 55, Orhan Bozkurt’un da 50 oy aldığı CHP’nin İl kongresi, bana göre net bir mesaj vermiştir kamuoyuna.
Erzurumajans-Vedat Refayeli-Sadece biz basın mensubu arkadaşlarının desteğinin yanısıra CHP’ye yakınlık duyan ama delege olmayan kişilerin sempatisini kazanan Orhan Bozkurt bu seçimde kaybetmemiş, yarınların il Başkanı olacağının mesajını vermiştir o kongre. Bakın buraya yazıyorum. 

Eski İl Başkanlarından Tacettin Kızıloğlu’nun desteği ile girdiği ilk seçimde hem de kendisi tarafından belirlenen delegelerin büyük bir bölümünün oyunu alan Orhan Bozkurt belki bugün değil, ama yarının İl Başkanıdır. Bu yüzden dün sevgili Orhan’ı ararken geçmiş olsun demek gelmedi içimden, direkt, ‘Hayırlı olsun’ dedim. 

Ne oldu, oldu. Bırak artık olan bitenleri. Sen bu saatten sonra o koltuğa oturman halinde neler yapabileceğinin planlarını yap. Ona konsantre ol. Bugün olmadı, yarın olacak elbet. Eskiden sadece rahmetli bir Tuncer Aktaş filan vardı orta yerde. Artık sen olacaksın arkada. Seni düşünecekler ilk. O yüzden bu seçimde sen kazanmadın ama CHP seni kazandı. İnanıyorum ki senin sayende CHP tekrar Erzurum’da eskilerde olduğu gibi ana muhalefet görevini yapacak, o sorumluluğu üstlenecektir. 

04.02.2020 16:15
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.