Bakanlar Botanik Park'ta!..

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Atatürk Üniversitesi Botanik Parkı'na hatıra ağacı dikti.
Erzurum'da bulunan Bakan Atalay ve Bakan Akdağ, Atatürk Üniversitesi Ata Botanik Parkı'nı gezdi. Park hakkında yetkililerden bilgi alan bakanlar, daha sonra parka hatıra fidanı dikti. Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Başkanı ve Ata Botanik'in mimarı Prof. Dr. Hasan Yılmaz, parka farklı ağaç ve bitki türleri de diktiklerini ve bu yeni türlerin Erzurum iklimine başarıyla adapte olduğunu söyledi. Parkı çok beğendiklerini ifade eden Akdağ ve Atalay, parktaki çalışmaların daha da genişletilmesini istediler.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, parktaki çalışmaların devam ettirileceğini, amacının Türkiye'nin önemli botanik bahçelerinden birini yüksek rakıma sahip Erzurum ikliminde gerçekleştirmek ve örnek bir bahçe kurmak olduğunu kaydetti.

Bakanlara parktaki incelemeleri sırasında Erzurum Valisi Sami Bulut, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ve yetkililer eşlik etti.

31.05.2009 19:27
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.