Bakan Akdağ'dan 2011 tepkisi!..

UNIVERSIADE 2011 hazırlıklarının yavaş yürümesi Sağlık Bakanı Akdağ'ın da sabrını taşırdı. Bakan Akdağ'ın, HDK toplantısında yerel yöneticilere,"Geldik gördük ki işler hep kağıt üstünde yolundaymış.Şimdiye kadar ne yaptınız?"diye kızdığı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın, hafta sonunda yapılan 2011 Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (HDK) toplantısında, işlerin yavaş yürüdüğü gerekçesiyle yerel yöneticilere sert bir dille eleştirdiği öne sürüldü. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’ın da hazır bulunduğu toplantıda, yaptıkları saha incelemesini yorumlayan Bakan Akdağ’ın, “Bugüne kadar bize hep kağıt üstünde işlerin yoluna gittiğini göstermişsiniz. Ama saha incelemesi yaptığımızda durumun hiç de öyle olmadığını gördüm” diye eleştirdiği iddia edildi.

AKDAĞ, YAKIN TAKİBE ALDI

Eleştiri oklarını Vali Sami Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar üzerinde yoğunlaştırdığı öne sürülen Bakan Akdağ’ın, Erzurum’da inşaat mevsiminin kısalığına dikkat çektiği bildirildi. HDK boyunca son derece öfkeli olduğu bildirilen Bakan Akdağ’ın, “Biz, kamuoyuna ‘herşey yolunda’ mesajı veriyoruz ama meğerse işler sadece kağıt üstünde yolundaymış. Saha incelememizde herşeyi gördük” diye çıkıştığı öğrenildi. Bakan Akdağ’ın, gelişmelerden memnun kalmadığı için bundan böyle yürütücelek çalışmaları yakın takibe alması bekleniyor.  (Palandöken)


04.06.2009 09:06
mobil detay
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.