18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Ekonomi > Kriz paketine ETSO'dan tam destek!..

Kriz paketine ETSO'dan tam destek!..

08.06.2009 10:07 12 14 16 18 yazdır
Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan yeni teşvik paketi yüzleri güldürdü. ETSO Başkanı Yücelik, bölgesel teşvik uygulamasını desteklediklerini belirterek, "Yıllardır savunduğumuz oldu" dedi.
Kriz paketine ETSO'dan tam destek!..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve ekonomi çevrelerinin genel anlamda olumlu buldukları ekonomik teşvik paketine ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik de tam destek verdi. Yücelik, özellikle teşvik paketinde bölgelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik sıralamasına göre dört gruba ayrılmasında fayda olduğunu söyleyerek, "Biz yıllardan beridir getirilen bir çok teşvik paketinin sağlıklı olmadığını söyledik. Eğer siz Düzce ile Erzurum'a aynı teşviki verirseniz, bunun adı teşvik olmaz. İşte bu son pakette ayrım yapıldı ve düzenlemeden memnunuz" diye görüş belirtti.

SORUNLAR UNUTULMAMALI

Hükümetin ekonomiyi canlandırmak ve yatırımcılara destek olmak için getirdiği teşvik paketini memnuniyetle karşıladıklarını ancak mevcut tüccar ve sanayicinin de sorunlarının unutulmaması gerektiğini söyleyen Yücelik, "İsterdik ki, bu düzenlemede esnaf, tüccar ve sanayicinin geçmişe yönelik maliye, Bağ-Kur, SSK ve banka kredileri gibi konulardaki sıkıntılarına kademelide olsa yeniden yapılandırmalar getirilsin. Böylece hakikaten ekonomi çevreleri tam manasıyla bir bayram ederdi. Hükümetten böylesi güzel bir teşvik paketi yanında tüccarı esnaf ve sanayiciye nefes aldırmasını bekliyoruz" dedi. ( www.erzurumajans.com)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri