18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Ekonomi > İşte Erzurum'un genç girişimcileri!..
İşte Erzurum'un genç girişimcileri!..

İşte Erzurum'un genç girişimcileri!..

22.06.2009 15:21 12 14 16 18 yazdır
Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Erzurum'daki il genç ve kadın girişimciler kurulları oluşturuldu. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına Demet Erkmen, Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına ise Haktan Ömeroğlu seçildi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından her ilde belirlenen genç ve kadın girişimciler kurulları Erzurum’da da belirlenerek başkanlarını seçti. Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan seçimlerde ilk olarak Genel Sekreter Av. Abdulkadir Ungan tarafından kurul üyelerine görevleri hakkında bir eğitim verildi. Çalışma usulleri hakkında bilgi veren Av. Abdulkadir Ungan, kadın ve  genç girişimcilerin inisiyatiflerinin artırılması yönünde çalışmalar yapılacağını söyledi.
 
Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın, genç ve kadın girişimcilere bazı önerilerde bulundu. Kadın ve genç girişimcilerin kendileri için büyük önem arzettiğini söyleyen Başkan Özakalın,” Potansiyel nitelikte olan kadın ve genç girişimcilerin ülke ekonomisine kazandırılması gerekiyor. Bizde bu yönde kurullarımızı oluşturarak örgütlemeye çalışıyoruz. Bu kurulların çalışmalarına oda olarak destek vereceğiz” dedi.
 
Daha sonra yapılan seçimlerde 10 kişiden oluşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İl Kadın Girişimciler Kurulu seçimine gidildi. Tek aday olarak seçime giren Demet Erkmen başkan seçilirken, başkan yardımcılığına ise Arzu Bayrak seçildi. 20 kişiden oluşan İl Genç Girişimciler Kuruluna ise Haktan Ömeroğlu başkan seçilirken Kadir Demirbüken ve Göktuğ Çakır başkan yardımcısı oldular. (www.erzurumajans.com)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri