DÜZGÜN
06 Haziran 2020 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Onur SAĞSÖZ > İHALEYE GEL! 12 milyon 128 bin 850 TL (2)
Onur SAĞSÖZ

İHALEYE GEL! 12 milyon 128 bin 850 TL (2)

15.05.2020 22:30 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Onur SAĞSÖZ
“İhaleye gel! 12 milyon 128 bin 850 TL“ dedim, Büyükşehir Belediyesi sosyal medyaya ‘Basın Açıklaması’ yaydı. Cevap hakkına saygımız sonsuz.

Buyurun birlikte okuyalım.

“Bazı haber sitelerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği kültürel ve sosyal etkinlikler organizasyon hizmet alımı ihalesi ile ilgili bazı iddialar nedeniyle kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur. Söz konusu ihale 2020 yılının ocak ayında Kamu İhale Mevzuatı’na uygun olarak hazırlanmış ve 20 Nisan 2020 tarihinde ihale yapılmıştır. Belediyemizin yıl içinde yapacağı sosyal ve kültürel hizmetlerin, (Konser, seminer söyleşi, sohbet, toplu sergi organizasyonu, milli ve manevi şahsiyetleri anma programları, Ramazan etkinlikleri, Ramazan çadırları, sempozyumlar, kültürel etkinlikler, fuar organizasyonları açılışlar v.b.) gerçekleştirilmesine yönelik ihale kapsamında hangi işler yaptırılmışsa o işin ödemesi hak ediş dosyasına görüntü ve fotoğraflarıyla birlikte gün gün, saat saat konularak yapılmaktadır. Dünya’yı ve ülkemizi tehdit eden COVID-19 salgını nedeniyle ihale kapsamındaki işlerin yüzde 70’inin yapılmayacağı öngörülmektedir. Bu nedenle yapılmayan işlerin ve programların ödenmesinin de yapılması mümkün değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Şimdi.

1- Satır satır beni doğrulamışlar.

2- 45 sayfalık Teknik Şartname’den tek satır söz etmemişler.

3- Kimse, Büyükşehir’in Kamu İhale Mevzuatı’na aykırı hareket ettiğini söylemedi.

4- Hak ediş dosyasına koyduğunuz görüntü ve fotoğrafları zahmet olmazsa paylaşın da millet neler yaptığınızı görsün.

5- 24 Nisan’da yani sokağa çıkma kısıtlaması olduğu gün ihale sözleşmesini nasıl imzaladınız keşke bir satırda bunu açıklayabilseydiniz.

6- O ki ihale kapsamındaki işlerin yüzde 70’inin yapılamayacağını öngörüyorsunuz, ihaleyi neden iptal etmiyorsunuz? Tabi, 31 Aralık’a kadar daha çok var değil mi?

7-

8-

9-

10-

O kadar sorayım ki ne olacak?

Kamuoyuna şimdi saygıyla duyurulur.

http://erzurumajans.com/ihaleye-gel-12-milyon-128-bin-850-tl-85740m.htm
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.