25 Mayıs 2019 Cumartesi
Anasayfa > Yazarlar > Murat BALKUŞ > İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi
Murat BALKUŞ

İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi

20.11.2017 12:00 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Murat BALKUŞ
Büyük Şehir Belediyesi Dadaş Sinemasını restore edip bu Salı açılışını yapacak. Eksik olmasınlar bizleri de davet ettiler. Bütün kalbimle bedenim ile orada olacağım. 

Dadaş Sinemasının hafızalarımızdaki yeri bambaşkadır. Filmler, tiyatrolar, konserler nice güzel özel anlarımız olmuştur orada. Şimdi İbrahim Erkal'in adıyla anılacak. 

Belki sanat hayatına bir çok gencimiz çocuğumuz orada adım atacak. Belki ilk defa orada birileri tiyatrorya gidecek konser verecek. Bundan sonra herkesin hayatında güzel bir hatıra olarak kalacak. 

Tıpkı bir dönemler ki Halk Eğitim Merkezi , Halk Oyunları Derneği gibi. Rahmetli için bir çok haksız dedikodu çıkmıştı şehirde. Yok benzinlik yeri istemiş, yok dağda otel yeri istemiş. Ben bir tek hayalini bilirim. Oda Erzurum da bir konservatuvar açmak. Kendisinin görmesi nasip olmadı. Ama olsaydı çok mutlu olurdu eminim. 

Ne diyebilirim, Başta Sayın Mehmet Sekmen olmak üzere, düşünen , yapan , emek veren herkese müteşekkirim
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.