26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Erzurum > Haberin olsun hocam!

Haberin olsun hocam!

18.07.2019 19:15 12 14 16 18 yazdır
Erzurum’un temel kamu hizmetleri açısından hiç fena olmadığını dile getiren Vali Memiş konuyu bir anda eğitime getirdi.
Haberin olsun hocam!
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-Milli Eğitim İl Müdürü Salih Kaygusuz’a dönen Vali Memiş, “Eğitim de hocam, eğitim de maalesef 2 - 3 sıra yükselebildik. Sınav başarısı tek başına yeterli değildir ama maalesef bir göstergedir. En az 10 sıra bir den yükseleceğiz bu sene haberin olsun. Tamam mı? Ne yap et, kimi atayacaksan, biz de yardımcı olalım. Paydaşlarımızla bir araya gelelim, bu standartı yükselteceğiz” diye konuştu. 

30-40 YIL ÖNCEKİ REKTÖRLERİ KONUŞUYORUZ…

Konuşmasında üniversitelerden de söz eden Vali Memiş, üniversitelerden üst düzel performans beklediklerini vurguladı. Vali Memiş, “Atatürk Üniversitesi Türkiye’nin en köklü, en iyilerinden bir tanesi. Ama 30 - 40 yıl önceki başarılı rektörleri değil, şu anki rektörlerimizin konuşulmasını istiyoruz. Herkes işini düzgün yapacak. Aynı şekilde ETܒde. Kamu kaynağı kullanıyorsunuz. Hele ki Atatürk Üniversitesi 1.2 katrilyona yakın para kullanıyor, az buz bir şey değil bu. Yani standartı herkes yükseltecek. 20-30 yıl öncesini konuşmaktansa bugünü konuşmalıyız” dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri