DÜZGÜN
07 Haziran 2020 Pazar
Anasayfa > Spor > Galiba dünyada bir ilk'iz!
Galiba dünyada bir ilk'iz!

Galiba dünyada bir ilk'iz!

18.05.2020 22:30 12 14 16 18 yazdır
Ben Türkiye’nin en genç sporculara sahip milli takımının bizim Sürat Pateni Milli takımı olduğunu bilirdim ama sadece ülkemizde değil, galiba dünyada da bir ilk’miş!
Erzurumajans-Vedat Refayeli-Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir ile görüştüğümde o da aynını söyledi ki artık tam inandım.

Arkadan gümbür gümbür gelen, gıpta ile seyredilen, gelecek için ümit vadeden bir milli takımımızın olması kadar güzel bir şey olmaz herhalde. Toplamda 11 sporcunun yeraldığı Sürat Pateni Milli takımında 2 sporcumuz hariç, diğerleri 20 yaşın altında. Sadece milli sporcularımız Fırat Yardımcı ve Tunay Şimşek 20 yaş üstü sporcu iken, diğer sporcularımızın doğum tarihleri 2001 ile 2006 arasında. Furkan Akar, Muhammet Emir Han, Murat Tahtacı 2002 , MelikCebenay, SalihcanKezer2004, Yusuf Buğra Demirtaş ile Aybüke Han 2005, Metehan Atan ise 2001 doğumlu. Şu anda en küçük sporcumuz 2006 doğumuyla Damla Akan.

Koronavirüs sebebiyle uzun bir süredir buz çalışması yapmayan ve ülkesi Polonya’da bulunan antrenör AnnaLukanova’nın talimatları ile evde çalışan sporcularımızın genç oluşu İSU’nun da dikkatini çekmiş bulunuyor. Uluslararası Buz Federasyonu ISU Konsey üyesi StoytchoStoytchev  de Federasyon Başkanımız Gökhan Özdemir’i kutlamış ve ‘’Çok genç bir jenerasyon yakaladınız. Sizleri dikkatle izliyoruz. Sanıyorum yakın bir zamanda buzda hegemonya kuracaksınız’’ demiş. Elbette ki milli takım sporcularımızdan Kocaelili Tunay Şimşek hariç diğer sporcuların Erzurumlu olması da artık ayrı bir gurur kaynağı olsa gerek!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri