Büyükşehir
27 Mayıs 2018 Pazar
Anasayfa > Sağlık > Fatmanur'a BEAH'da açık kalp ameliyatı
Fatmanur'a BEAH'da açık kalp ameliyatı

Fatmanur'a BEAH'da açık kalp ameliyatı

08.06.2017 17:30 12 14 16 18 yazdır
Erzurum'da, kalp rahatsızlığı olan 11 yaşındaki çocuğa açık kalp ameliyatı yapıldı.
Erzurumajans-Erzurum'da, kalp rahatsızlığı olan 11 yaşındaki çocuğa açık kalp ameliyatı yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde çocuk nefroloji olarak hastane acil servisine çeşitli şikayetlerle gelen 3 aylık pelin bebeğe başarılı bir şekilde diyaliz uygulayan BEAH çocuk kliniği şimdide Çocuk Kalp Damar Cerrahi Uzm.Dr. Mehmet Biçer ile 11 yaşındaki Fatmanur Yılmaz'a açık kalp ameliyatı yaparak bölgede bir ilki gerçekleştirdi.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk cerrahi kliniğine kurulan Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde ilk çocuk kalp cerrahisi operasyonu başarıyla gerçekleştirildi.

Yapılan ameliyat la ilgili bir açılama yapan çocuk Kalp Damar cerrahi Uzm.Dr. Mehmet Biçer, "Efor kapasitesinde düşüklük ve kilo alamama şikayetleri ile hastanemize başvuran hasta Fatmanur Yılmaz'ın kalbinde iki adet delik ve kapakçıklarının bir tanesinde yarık saptadık. 11 yaşında olan Fatmanur kızımızın durumunu aile ile paylaşarak operasyon hakkında bilgiler verdik. Ailenin onayını aldıktan sonra operasyon programına alınan hasta, ameliyatı için detaylı olarak hazırlandı. Hastamızın ameliyatı çok başarılı geçti. Allahın izni ile Fatmanur kızımızın ameliyatında kalbindeki delikler sıkıntısız kapatılarak kalp kapakçığı adeta yenilendi. Hastamız operasyon sonrası bir gün kontrol amaçlı yoğun bakımda tutularak servise çıkarıldı.2 günlük servis kontrolü ardından ameliyat sonrası takipleri de olağan seyreden hasta şifa ile hastanemizden taburcu edildi." dedi.

Yapılan başarılı ameliyatla ilgili olarak 6. sınıf öğrencisi hasta Fatmanur Yılmaz artık okulumda ve oyun alanlarında bende arkadaşlarımla rahat rahat nefes alıp vererek korkusuzca koşup oynayabileceğim. Doktorum Mehmet Biçer'e çok teşekkür ediyorum Allaha ondan ve tüm ameliyatımda görev alan ekipten razı olsun." dedi.

Baba Yılmaz ise, "Başta sağlık Bakanımız Prof.Recep Akdağ'a Erzurum a böyle bir kazanım sağladığı için teşekkür ediyorum yanısıra hastane yönetimimize sayın doktorumuz Mehmet Biçere ve ekibine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan müdahale sonrası Erzurum KHB Genel Sekreteri Prof.Dr. Fazlı Erdoğan, hastane yöneticisi Doç.Dr. Embiya Akasakal ve hastanın taburcu oluşunda uğurlamaya kadar gelen hastane başhekimi Yrd.Doç.Dr.Orhan Delice doktor Mehmet Biçeri bu başarılı operasyonundan dolayı tebrik ettiler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri