Büyükşehir
21 Mayıs 2018 Pazartesi
Anasayfa > Eğitim > Erzurum Gençlik Meclisi'nden "Ortadoğu'nun Sokakları" Paneli
Erzurum Gençlik Meclisi'nden

Erzurum Gençlik Meclisi'nden "Ortadoğu'nun Sokakları" Paneli

08.12.2016 17:00 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Gençlik Meclisi'nin düzenlediği "Ortadoğu'nun Sokakları" "Zenga Zenga" (Sokak Sokak) adlı panelde üniversite gençliğine Ortadoğu anlatıldı.
Erzurumajans-Erzurum Gençlik Meclisi'nin düzenlediği "Ortadoğu'nun Sokakları" "Zenga Zenga" (Sokak Sokak) adlı panelde üniversite gençliğine Ortadoğu anlatıldı.

TRT Savaş Muhabiri Mehmet Akif Ersoy, panelde Mısır, Libya, Gazze ve İsrail'i anlattı. Programa Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, AK Parti Erzurum Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Yarba ile diğer yetkililer ve öğrenciler katıldı. Erzurum Gençlik Meclisi Başkanı Mustafa Gökdemir, açılışta yaptığı konuşmada, Gençlik Meclisi'nin manifestosunu anlatarak, şunları kaydetti: "Gençlik Meclisi olarak en büyük hedefimiz gençliğin istek ve beklentilerini belirleyerek birlik ve beraberlik içerisinde çözüm odaklı çalışmalar yapıp, eğitim, sanat, kültür ve sportif alanlarda projeler üretmek, konferanslar ve seminerler düzenleyerek şehrimizde bulunan genç kardeşlerimizin maksimum düzeyde katılımı ve faydalanılmasını sağlamaktır. Tüm bunlara istinaden bütün gücümüzü ve kaynaklarımızı düşünen, üreten ve uygulayan bir gençlik şiarıyla; özgüveni yüksek, gelişmelere açık ve geleneklerinden kopmayarak geleceğe adım atan, farklılara saygılı, ahlaklı, kaynaklarını etkili ve etkin kullanan, sorumluluk bilinci yüksek, gençliğin, şehrimizin, ülkemizin ve bütün ümmetin sorunlarını dert edinen bir gençlik topluluğunda yetişmek ve yetişmektir. İnsanı, yapıp ettiklerinden dolayı toptan kabul veya toptan reddetmeyerek; insanın yanlışlarını uyaracağız, doğrularını ise kabulleneceğiz. Dil, din, ırk, sınıf ve statü gibi kavramlarla insanı yaratılış gerçeğinden uzaklaştıran yaklaşımlara karşı çıkacağız. İnsanın onur ve itibarının korunmasını en önemli görev bilecek; insanlara zorlamalarla veya menfaatler karşılığı, itibar zedeleyici işler yaptırılmasına itiraz ederek, hatırlatmalarda bulunup, gücü yettiğince önlemeye çalışacağız. Ahlak sahibi bireyler ve toplum için, güzel ahlaktan her koşulda vazgeçmeden, çalışmalarımızı sürdürme gayretinde olacağız." Gökdemir, konuşmasında gençliğe her zaman büyük destek veren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e teşekkür ederek, "Gençliğin her zaman arkasında olan, güvenen, fırsat veren ve yol açan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e teşekkür ediyoruz" dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri