06 Aralık 2019 Cuma
Anasayfa > Erzurum > Dedikodu değil iş yapın!

Dedikodu değil iş yapın!

18.07.2019 19:30 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Valisi Okay Memiş, bu ve daha fazlası sözleriyle Koordinasyon Kurulu toplantısına damgasını vurdu.
Dedikodu değil iş yapın!
Erzurumajans-Onur SAĞSÖZ-“İl Müdürü olmak kolay değil!”, “Bu devlet yeterince saygın değil diyorsanız, hepinizin sorumluluğu vardır beyler…”, “Burası dedikodu yeri değil, herkes işini düzgün yapacak…”, “Bu vatandaşı cahil cühela görmeyin, adamı ters köşeye yatırır…” Erzurum Valisi Okay Memiş, bu ve daha fazlası sözleriyle Koordinasyon Kurulu toplantısına damgasını vurdu.

Erzurum İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına başkanlık eden Vali Okay Memiş, kitabın ortasından konuştu. Dört saat süren toplantının açılışını yapan Vali Memiş, “Bu salonda bulunan arkadaşlar sabah 8 akşam 5 mesaisi yaparak çalışırlarsa bu kente değer katamazlar” dedi.

SALON PÜR DİKKAT!

Kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, belediye başkanları ve ilgili birim amirlerinin bulunduğu salon, Vali Okay Memiş’in bu sözlerle başladığı konuşmasıyla pür dikkat kesildi.Vali Memiş, “Bakın İl Müdürü olmak öyle kolay bir şey değil. Hele ki Erzurum gibi bölge merkezine il müdürü oluyorsanız, öyle sıradan devlet memuru gibi hareket ederseniz, benim gözümde çok başarılı olamazsınız. Bir CEO mantığıyla hareket etmeli herkes. Nasıl ki özel sektör de CEO mantığı var aynı şekilde olmalısınız. Herkes büyük bir özveri ve tutkuyla işini yapmalı. Yapamıyorsa da müsaade isteyecek. Biz yapan arkadaşları bulacağız. Bu şehre değer katmak kolay bir iş değil. Farklılık getireceksiniz, şehri geliştirip, büyüteceksiniz. Erzurumlular, ki bakın çoğunuz Erzurumlusunuz, ’70’li yıllarda Doğu’nun Paris’i olmakla övünüyoruz, bununla birlikte herkes farkında ki bir çok şehir almış başını gitmiş. Bundan dolayı da üzüntü, hicap duyuyoruz. Peki bunda bizim sorumluluğumuz yok mu?” dedi. 

BURASI DEDİKODU YERİ DEĞİL!

Vali Memiş konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu odada bulunanlar, sohbet makamı değil beyler. Bu odada bulunan hiç kimse sohbet ehli değil haberiniz olsun. İş üreten, istihdam yaratan ve bir memleketi kalkındıracak olan sizlersiniz. Dedikodu yeri değil, herkes işini düzgün yapacak, herkes işini tutkuyla yapacak. Bunun için kendinizi geliştirmeniz lazım. Dünya ölçeğinde olaylara bakabilmeli, mukayese edebilmeniz lazım. Ben kimseyi sınırlandırıyor muyum? Kaymakamlar başta olmak üzere herkese gidin diyorum, dünyanın her yerine gidin ki oraları görün. Döndüğünüzde görevinizi layıkıyla yapın, şehrinize, memleketinize değer katın. Üreten bir şehir olmak istiyoruz, üreten bir şehir…”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri