Büyükşehir
27 Mayıs 2018 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Dursun ŞEN > Cemaatin gücü test edildi
Dursun ŞEN

Cemaatin gücü test edildi

15.11.2015 16:50 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Dursun ŞEN
Bir zamanlar iktidarın kudretli ortağı devleti idare edenlerden "ne istedilerse" aldılar
Kimi istedilerse batırdılar, bitirdiler, kimi istedilerse tutukladılar, mahkum ettiler, en tabii insan hakkı olan tedavi olma Hakkı'nı bile isthzayla GATA gulli yapmak olarak ihbar ettiler. Her yere haramı, hileyi, kumpası bulaştırdılar, Makamları, mevkileri, ihaleleri, ticareti kontrol eder oldular. 

Bunları kendi güçleriyle değil ortaklarının izniyle, dahliyle,kışkırtıcı teşvikiye yaptılar.
Yani parelel olmak için iki eşit çizginin olması gerekir. 
Eğer ortada bir yanlış bir hukuksuzluk, bir suç varsa ve bu ikili olanlara müsebbipse suç ortaklarıdırlar.

Güçü elinde bulunduran, iktidarın asıl sahipleri iktidarını ilgisiz, yetkisiz, sorumsuz biriyle paylaşıyorsa ondan çok kendisi suçludur. Kendi ikbali için devlet erkine ortak peydahladı

Sebep olan işleyen gibidir Düstüruna göre ne isteğinde vermedik diyenler olan bitene ortaktır.

Ne hikmetse cemaatin kendilerini kandırdıklarını, aldattıklarını, orduya kumpas kurduklarını 17- 25 yolsuzluk olaylarından sonra anladılar.

İktidarın aydınlanma, uyanma, tarihi 17-25 aralıktır. 
AKP her yılın Aralık ayının 17-25 ini uyanma, aydınlanma, haftası olarak kutlaması gerekir. Eğer uyanmasalardı belki de bulundukları iktidar mevkisini ortakcısına kaptıracaklardı Allah muhafaza ucuz atlatmışlar.

Şimdi ortakçısının gazetelerine baskın yapıyor, şirketlerine el koyuyor, yayınlarına engel oluyor, elamanlarını tutukluyor, dışarıda kaçmalarına sebep oluyor.

Neymiş efendim eski ortakçıları seçimlerde muktedirin partisinin aleyhinde çalışıp onu iktidarından edeçekmiş.
 
AKP'nin aydınlanmasına vesile olan(!) 17-25 sonrasında bir çok seçim oldu, ortakçının medyası, zengini, müridi, şakirdi aleyhte çalıştılar, yazdılar, çizdiler, adaylar çıkardılar hatta efendi hazretleri çanlı yayınla beddua etti, karkış etti nafile sonuç yine muktedir işbaşında kaldı.
Demek ki; ortakçının borusu muktedirle paralel olunca ötüyormuş üsteki çizgi bunları paralel ediyormuş. Tek çizgiysen eksi yi ifade ediyorlarmış(_). İkici çizgi onları iktidarda eşitliyormuş(=).

Artık anlaşıldı ki Cemaat adındaki ortakçının siyasi manada hiç bir güçü, yaptırımı, feraseti yokmuş. Muktedir daha neden bunların Gazetelerine, televizyonlarına, şirketlerine, bankalarına, okullarına, dershanelere baskınlar düzenliyor, yıldırıyor el koyuyor, kapatıyor? 
Halbuki bu cemaatin hiç bir güçü, yaptırımı, başarısı olmadığını yapılan seçimler sonunda gördük.iktidarında tek korkusu bunlar aleyhimde olursalar seçim kaybederiz zannıyla saldırmadılar mı? Özellikle seçime günler kala Gazetelere, TV ler baskınları bu sebeple değilmiydi. 

Son tahlilde belli oldu ki cemaatın, parası, okulu, şirketi, medyası, polisi, yargısı var ama seçmeni yokmuş, yada var olanlar AKP'den ayrılmamışlar.

Ama eski ortağı onu yok etmeye kararlı gibi. Arananlar listesinde Karayılanla peş peşe listeye almış. Uğruna kıyametler kopardığı her seçimde istismar ettiği, mağduriyetine temel taşı olarak kullandığı başörtülü BACILARA bile kendinden olmayınca kelepce takıverdiler. Bizim partiye oy veren bacıların hakları için yapılmış bukadar yaygara. Vesselam.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.