15 Aralık 2019 Pazar
Anasayfa > Erzurum > Cadde trafiğinden soğudum!

Cadde trafiğinden soğudum!

08.10.2019 22:15 12 14 16 18 yazdır
‘’Yaya önceliği Yasası’’ var biliyorsunuz, ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla daha da işlerlik kazandı bu sıralar.
Cadde trafiğinden soğudum!
Erzurumajans-Vedat Refayeli-‘‘Yaya önceliği Yasası’’ var biliyorsunuz, ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla daha da işlerlik kazandı bu sıralar. Özellikle İçişleri Bakanlığı bu yaya önceliğine çok önem veriyor ve bu konuda bayağı bir kararlı.

Son zamanlarda yaya önceliğine uymayan araç sürücülerine de sık sık ceza yazılınca bu iş biraz daha önem kazandı. Artık araç sürücüleri özellikle de yaya geçidinin olduğu kavşaklarda çok dikkatli davranmak zorunda kalıyor, bazen akan trafik aksasa da dikkatli davranılıyor.

Gel gör ki bazen içinde benim de olduğum yayalar, hemen hemen her yerde öncelik yayanındır diye düşünüp yolu geçmeye çalışıyor! İster istemez bu da araç sürücülerini bayağı bir rahatsız ediyor.

Benden söylemesi. Konuştuğum çoğu kişinin bu konuda ağzı bir hayli dolu! Hele de yaya önceliği var diye yayaların karşıya geçişlerde yürüyüşü var ki, tabiri caizse pilim bitiyor! Tamam. Yaya önceliğine önem verildiği için özellikle ölümlü trafik kazaları azaldı.

Sürücüler yaya geçitlerinin olduğu yerlerde daha dikkatli olmaya başladı. Ama yaya önceliğinden ziyade biraz da yaya eğitimine öncelik verilse diyorum. Bazı yayalar heryerde o özgürlüğü yaşamak istiyor ve tavırlarıyla şahsen beni deli ediyor.

Ve size bir şey söyleyeyim mi? Şahsen ben hele de bu sıralar bilhassa cadde trafiğine hiç ama hiç girmek istemiyorum. Mecbur kalmadıkça çıkmıyorum da. Cumhuriyet Caddesinde hele de mesai bitim saatlerinde araç kullanmak ayrı bir dert. Hatta biraz daha ileri gidiyor, hız meraklısı da olmayan biri olarak bu yaya önceliği işine ağırlık verildiğinden bu yana aracımdan soğuduğumu söylemek istiyorum.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri