19 Ocak 2019 Cumartesi
Anasayfa > Teknoloji > Büyükşehir'den yerli otomobil üretiminin dâhilerine destek
Büyükşehir'den yerli otomobil üretiminin dâhilerine destek

Büyükşehir'den yerli otomobil üretiminin dâhilerine destek

26.08.2017 15:30 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda İngiltere'de düzenlenen Formula Student 2017'ye katılan Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerden oluşan Atauni Racing takımı, araç tasarımında Dünya 11'incisi oldu.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin sponsorluğunda İngiltere'de düzenlenen Formula Student 2017'ye katılan Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerden oluşan Atauni Racing takımı, araç tasarımında Dünya 11'incisi oldu.

Elde edilen başarıyı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile paylaşan Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri Süleyman Çomoğlu ve Hüseyin Salih Özarslan, yerli otomobil üretimini konu edinen projelerine destek veren Başkan Sekmen'e şükranlarını sundu. 20-23 Temmuz tarihleri arasında İngiltere'nin Towcester kentinde düzenlenen, 1987 yılından bu yana Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan Silverstone pistinde Türkiye'nin göğsünü kabartan gençleri tebrik ve takdir eden Başkan Sekmen, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak yerli otomobil üretiminin desteklenmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz" dedi. Başkan Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti: "Üniversiteli gençlerimiz, mühendislik tasarımı alanında Dünya 11'incisi, üretim maliyeti alanında ise Dünya 13'üncüsü oldu. Formula Student 2017'nin Class 2 kategorisinden hem üniversitemizi hem de ülkemizi üst üste ikinci kez başarı ile temsil eden Atauni Racing takımını inşallah gelecek yılda destekleyeceğiz. Ülkemizin milli otomobil üretimine katkı sağlamak ve bu vizyona sahip mühendisler yetiştirmek amacıyla geliştirilen her türlü projeye destek vermeye devam edeceğiz. Amacımız, ülkemizin yerli ve milli araç projesi için gereken altyapı çalışmalarına katkıda bulunmaktır." 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri