23 Mayıs 2019 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Fevzi BUDAK > Buruk bir iyimserlik...
Fevzi BUDAK

Buruk bir iyimserlik...

22.05.2018 13:45 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Fevzi BUDAK
İYİ Parti Erzurum milletvekili aday listesi belirlendi. Siyasette istesen de, maalesef bazı şeyler olmuyor. Ama şunu itiraf edeyim; tecrübelerime rağmen; "Belki bu sefer olur" diye başvuruda bulunmakla hata yaptım. Aldığımız eğitim ve yetişme tarzımız ayak oyunlarına müsait değil. Geçmişte de aynı şeyleri yaşamış biri olarak hayâl kırıklığı yaşamadım. Çünkü bu tür avamì siyasette bir ölçü yok, bir ayar yok. Güyâ kamuoyu ve temâyül yoklamasına göre karar verilecekti. Toplumda karşılığı olanlara yer verilecekti. Hepsi aldatmaca ve kandırmaca imiş... Bari Erzurum için yapılan kamuoyu ve temâyül yoklaması açıklansa da, tüm adaylar olarak saçımızın ak mı kara mı olduğunu bir görsek. Siyaset ahbap-çavuş işi olmuşsa fazla söze gerek yok. Yılma Durak gibi bir ağabeyimiz, koskoca İstanbul'da ve Yusuf Hallaçoğlu gibi bir değer listelerde yer bulamıyorsa biraz düşünmek lâzım.

Bu listenin mütenâsip olmayan ve seçilemeyecek herhangi bir yerinde dolgu malzemesi olmadığımdan da ayrıca bir o kadar mutluyum.Yoksa geçmişte MHP'de yaşadığım ve üzülerek listeden çekilme gibi zor ve sevimsiz bir kararla yeniden başbaşa kalmak gibi bir tatsızlığı yaşamak istemezdim. Benim dışımda başvuruda bulunan ve Erzurum siyasetinde karşılığı olan çok değerli ve birikimli insanlardan bazılarının değerlendirilmemiş olmalarıyla da, karşıt siyasi partilere fîrsat sağlandı gibi geliyor. Ne diyelim? Hayırlısı olsun...Mevcut adayların ikisi hariç diğerlerini tanımamakla birlikte, kendilerine başarı diliyorum. Kışiliklerine itirazım yok; olamaz da... Netice alacaklarını ümit ediyorum. Benimkisi yapılan şahsi bir değerlendirme...Temennimiz memleket ve milletimiz var olsun; sağ olsun...Millet ittifakı netice alsın.

Millet ittifakı var. Demokrasi ittihâdı var... Alternatif var. Ufukta ışık var... Küsme darılma yok... Amaç güzel ve esenlikli günlere ve 24 Haziran'a ulaşmak... Memlekete hizmet sadece ve sadece milletvekilliğinden geçmiyor ki. Duyguluyum ama, asla karamsar değilim... Feleğin her türlü esbâb-ı cefasını gördük. Feleğin çarh-ı çemberinden çok geçtik...Aday olmasak da, insanî duyguyla biraz buruk olsak da, her türlü destekle ve seçmen olarak, ülkemizin aydın geleceği için, demokrasi kervanının yol alması için, vatandaşlık görevimizi ifâ edeceğiz...

Üzülsek de; şüphesiz her şeyde bir hayır var...
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.