15 Aralık 2019 Pazar
Anasayfa > Spor > Bir 'Çetin' iştir o iş!

Bir 'Çetin' iştir o iş!

08.10.2019 20:30 12 14 16 18 yazdır
Hayrettin Aksoy ile Coşkun Birdal, Erzurumspor’un yakın tarihte en çok gol atan oyuncularındandır.
Bir 'Çetin' iştir o iş!
Erzurumajans-Vedat Refayeli-Hayrettin Aksoy ile Coşkun Birdal, Erzurumspor’un yakın tarihte en çok gol atan oyuncularındandır. Golcü kimlikleriyle iz bırakan bu oyuncular, oynadıkları dönemlerde takımlarına katma değer sağlamış, gol sıkıntısı diye bir sorun yaşatmamış, yöneticilerini başka golcü bulalım diye bir arayışa sokmamışlardır. Bu her iki oyunculara son dönemlerde Mehmet Albayrak’ı da dahil edebiliriz. Onun da BB Erzurumspor’un 1.lige çıkmasında golleriyle önemli katkıları olmuş, dikkati çeken bir santrafor olmuştur. Ama Erzurum’dan geçen bir golcü, bir santrafor var ki o başkaydı. Bambaşkaydı.. O bir sezon oynadığı zaman bile grubunda gol kralı olmayı bile başarmış kral bir golcüydü. Öyle ki Kayserispor’dan gelmiş, bir maçta Erzurumspor adına 6 gol kaydetmiş, tarihe geçmiş, tüm Türkiye’ye adından sözettirmiş biriydi. Yakından da tanırdım, o dönem çalıştığım Türkiye Gazetesi’nde haberini yapmışlığım çoktur. O’nun adı Çetin Aktaş’tı.

Sezon başı geçen sezon yaşanan gol sorumunu kökten çözsün diye transfer edilen Pote’nin Altınordu maçında kaçırdığı net pozisyonları gördüm de aklıma geldi Çetin! Leblebi gibi gol atmazdı belki o Çetin ama Erzurumspor’un gol sorununa geldiği 1987-1988 futbol sezonunda çare olmuştu. Sanıyorum toplamda 26 gol atarak gol kralı olmuş, tüm ikna çalışmalarına rağmen oyuncu sezon sonu Erzurum’dan ayrılmış, Sökespor’a gitmişti. Necati Güllülü’nün başkanlığı döneminde Erzurum’a gelmişti ve Sebahattin, Levent, Abdullah, Abdüsselam, B.Fatih, Mahmut, Mustafa, Kamil, Ufuk gibi bana göre efsane o kadroda yeralmıştı. O dönem Erzurum’un genel kaptanı olan sevgili Lütfettin Çapadağ ağabeyle dün Çetin’i konuştuk biraz, ikimiz de ‘’öyle bir golcü daha gelmez!’’ görüşünde birleştik.

Pep Guardiola Barcelona’yı çalıştırırken ‘’En büyük amacım Messi’yi dünyanın en iyi futbolcusu yapmaktı, ama o beni dünyanın en iyi antrenörü yaptı’’ demiştir. Gol atmak maharet ister. Golcü özeldir. Başarılı bir takımda diğer oyuncular yıldızsa, golcü kuyruklu yıldızdır. Elbette ki her santrafor her maçta gol atacak diye bir şey yok ama ne yazık ki son yıllarda Erzurum futbol takımında golcü problemi bayağı bir çekiliyor ve adı ne olursa olsun gelen kim olursa olsun o derde çare bulunamıyor. Elbette ki Pote tanınmış, rüştünü ispat etmiş bir golcü. Ama işte o Pote şu an itibariyle o derde çare bulamamış görünüyor, yakınmalar da o yüzden. Dileriz Pote kendine gelir ve takımının o en çok ihtiyaç duyduğu gol sorununu kısa sürede çözer. Zira Eyüp Topal adlı bir Erzurum taraftarının dün facebook’da paylaştığı şu paylaşım kalıcı olur: Hayaller Mercedes, gerçekler Şahin!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri