21 Ekim 2017 Cumartesi
Anasayfa > Roportajlar > Başkan Sekmen, belediyecilik hizmetlerini anlattı
Başkan Sekmen, belediyecilik hizmetlerini anlattı

Başkan Sekmen, belediyecilik hizmetlerini anlattı

03.09.2014 15:17:37 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediyenin hizmetleri ile sportif ve kül
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediyenin hizmetleri ile sportif ve kültürel faaliyet çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu.

Müceldili Konağı'nda gazetecilerle biraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yapılan çalışmaları medya ile paylaşmak ve bunların doğru bir şekilde vatandaşlara yansıtılmasını sağlamayı hedeflediklerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen," Göreve geldiğimiz andan itibaren bir sloganımız vardı. Erzurum değişecek ve arzu ettiği yere ulaşacak. Bunun için adım adım bu hedefe doğru ilerliyoruz. İnanıyorum ki bir mesele hallolursa ikincisi, üçüncüsü arkasından gelecek. Bizim vaadimiz şuydu; Belediye hizmetlerine ağırlık vermek ama belediye hizmetlerini yaparken de sadece belediye hizmetleri yapmak değil eğer bunları duyurmasını yapamazsak netice almamız mümkün değildir. Şehrimizin tanıtımı yapmamız ve imkanlarını geliştirmemiz lazım. Fiziki imkanları değerlendirip topluma sunabilmemiz gerekiyor. Bunun içinde bu imkanların tanıtılması gerekiyor. En iyi tanıtımda sportif, kültürel faaliyet yaparak bunu medya aracılığıyla duyurmaktır. Geldiğimiz günden beri belediye hizmetleri ve sportif ve kültürel hizmetlere elimizden geldiği kadar ağırlık vermeye çalışıyoruz. Şuanda önümüzdeki Pazar günü başlayacak olan bir güreş turnuvamız var. Güreş, şehrimizin en önemli spor dallarından bir tanesidir bunun yanında benim önem verdiğim bir kayak sporu ve cirit sporu vardır. Çeşitli spor dallarında şehrimizden birçok şampiyon olmuş sporcumuz var. Bütün spor dallarındaki sporcularımız, desteklenir takip edilirse netice almamak mümkün değil. Bunun için 1. Karakucak Güreş Şampiyonasını başlatmış bulunmaktayız. Bu şampiyonayı her yıl devam ettireceğiz. Bu güreşlerimize dünyanın birçok ülkesinden sporcu davet ettik." dedi.

YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİNE YENİ SAHALAR YAPILACAK

Sportif faaliyetlere son derece önemli olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Palandöken'deki yüksek irtifa kamp merkezinde yaklaşık olarak 30 takımın kamp yaptığını ve Erzurum'dan memnun ayrıldığını söyledi. Sekmen, Yüksek irtifa kamp merkezinde kamp yapan takımlarımız Erzurum'dan memnun kalarak ayrıldılar. Şuanda futbol sahalarının olduğu yerleri daha da büyüterek yeni sahalar kazandıracağız. Hedefimiz Erzurum'da 100 takımın gelip kamp yapmasıdır."şeklinde konuştu.

ERZURUM'DA YÜZME BİLMEYEN, KAYAK YAPAMAYAN VE ATA BİNEMEYEN KİMSE KALMAYACAK

Yaz turizmi kadar kış turizmini de önemsediklerini ifade eden Mehmet Sekmen, 21 Aralık'ta kış festivalinin düzenleneceğini söyledi. Sekmen, Atlama kulelerinin ve kayak merkezlerinin sıkıntıları kısa zamanda giderilerek eksiklikler tamamlanacak. Erzurum kış turizmi açısından önemli bir şehirdir. 21 Ağustos'ta 3 gün sürecek olan bir kış festivali yapacağız. Bu festivale uluslararası bir katılım sağlanarak şehrimizin ismini duyuracağız. Ben istiyorum ki Erzurum'da kayak yapmayı bilmeyen kalmasın. Bu yüzden 21 Aralık'ta düzenlediğimiz kış festivalinde Acemi kayak pistimizde hizmete girecek. Erzurum'da 7'den 70 herkes kayak yapsın. Öncelikle gençleri hedefliyorum ama 70 yaşındaki bir vatandaşta kayak yapmak isterse oda buyursun kayağını yapsın. Şehrimizde kayak bilenin az olduğu gibi yüzme bileninde az olduğu çok nadir insanlarımız var. Yüzme havuzlarında inşallah yüzme kursları oluşturarak Erzurum'daki vatandaşlarımızın yüzme öğrenmesini sağlayacağız. Bunun için belediye olarak projeler hazırlayıp yüzme havuzu inşa edeceğiz ve yüzmeyi etkin hale getireceğiz. Bunun yanı sıra benim bir diğer önem verdiğim konu ise cirittir. Bu şehirde herkes ata binmeyi bilecek. Bu yüzden en kısa zamanda da bir cirit festivali istiyoruz." dedi.

Köy yollarında asfalt çalışmalarını yaptıklarını ve köy okullarının onarımlarını üstendiklerini ifade eden Mehmet Sekmen, " köydeki halkımız toz toprak içinde bir yere gidip gelmesin diye köy yollarını asfaltlamaya başladık." diye konuştu. Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehir merkezinde güzel bir nikah salonunun ve kültür evinin yapılacağı sözünü verdi. 
Kategorinin Diğer Haberleri
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.