26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Erzurum > Başkan Küçükler'in öncelikli hedefi!..

Başkan Küçükler'in öncelikli hedefi!..

21.05.2009 16:22 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Belediyesi'nin yeni dönemde de bir çok ilke imza atacağını kaydetti.
Başkan Küçükler'in öncelikli hedefi!..

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler , Belediye’nin yeni dönemde de ilklere imza atacağını kaydetti. Başkan, “Büyük projeleri hayatiyete geçireceğiz. Yatırımlarımızda birçok ilkler olacak. Büyükşehir Belediyesi yine en fazla konuşulan yatırımcı kurum olacak” diye konuştu

 

TEMPOMUZ İKİ KATINA ÇIKIYOR

     

 Belediye’nin yeni projelerinden bahseden Başkan Küçükler, belediye olarak 2011 e hazırlanmada tempoyu artırma zorunda olduklarını kaydetti. Şehri modernize etme yanında Erzurum’u ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarına yanıt verecek mekânları da oluşturacaklarını anlatan Başkan Küçükler, şunları söyledi:

“Yaşanabilir bir Erzurum oluşturma adına verdiğimiz mücadelenin bir dönemini geride bıraktık. Birinci dönemimiz, Erzurum için  bir gelişim ve atılım yılı olmuştur.  Yeni dönemde  ‘Geleceğin Erzurum’unu tesis etme yolunda önemli adımlar atılacak.  Hizmet etmekten gurur duyduğumuz Erzurum halkının yaşam standartlarını hak ettiği düzeye yaklaştırabilecek şekilde sürdürdüğümüz hizmet yarışında ortaya koyacağımız projelerle yine imrenilen belediye olacağız.”

 

ÖNCE KENTSEL DÖNÜŞÜM

 

Erzurum için en önemli projelerin başında gösterilen kentsel dönüşüm projesine 2005 yılında ağırlık verdiklerini hatırlatan Başkan Küçükler, yeni dönemde birçok bölgede kentsel dönüşüm projesinin uygulamaya konulacağını kaydetti. Gez Köyü ve Dağ Mahallesi’nin de bu proje kapsamında olacağını kaydeden Başkan Küçükler Hasani Basri Mahallesi’nde devam eden 96 konut inşaatının ise yakın bir zamanda bitirileceğini kaydetti.

 

  

HİZMET, YİNE İNSAN ODAKLI

    

Başkan şöyle devam etti: “Bizim dönemimizde Erzurum halkı kendini itilmiş ötelenmiş hissetmedi. Kendisini güçsüz, umutsuz hissetmedi.  Yine insanımız çok iyi biliyor ki,  yüce Erzurum halkının itibarına halel getirmedik. Yorulmadan, bıkmadan bu yüce millete hizmet ettik. Biz, ‘insanı yüceltti devlet yücelsin’  felsefesiyle hareket ettik. Yaptığımız bütün hizmetleri  ‘insan odaklı’ düşündük ve yaptık. Herkesi ve her kesimi kucakladık.  Bundan sonra ne yapacağız ? sorusuna gelince. Erzurum’a daha çok şey yapacağız. Değerli Erzurum halkını hizmette yine ilklerle tanıştıracağız. Erzurum’un yarınlarını inşa etmeye kaldığımız yerden devam edeceğiz.” (www. erzurumajans.com)

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri