DÜZGÜN
05 Haziran 2020 Cuma
Anasayfa > Erzurum > Başkan Küçükler'e tapu şoku!..

Başkan Küçükler'e tapu şoku!..

05.06.2009 12:05 12 14 16 18 yazdır
Yoncalıksemtindeki şehiriçi otobüs terminalini MHP eski İl Başkanı Erturk Çimen'e 15 yıl için 3.5 milyon liraya kiralayan Başkan Küçükler, arazinin hazineye ait olduğunun ortaya çıkmasıyla sarsıldı.
Başkan Küçükler'e tapu şoku!..

İhale sürecinde sert tartışmalara neden olan Yoncalık’ta bulunan şehiriçi otobüs terminali arsasının belediyeye değil, hazineye ait olduğu ortaya çıktı.  MHP eski İl Başkanı Ertürk Çimen tarafından 3.5 milyon lira karşılığında 15 yıllığına kiralanan ve seçimler öncesinde büyük tepki çeken ihalede yaşanan sürpriz gelişme, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i de şaşkına çevirdi. Arsanın belediyeye ait olduğu düşüncesiyle yapılan ihalenin ardından başlatılan yer teslimi çalışmaları sırasında 15 yıllığına kiralanan bölgenin 1950 yılında hazineden tahsis olarak devralındığı belirlendi.

İHALEYE MECBURİ İPTAL

Tapuya konulan “sadece kamu yararı için kullanılabilir” ifadesi nedeniyle, arsa üzerinde ticari faaliyette bulunulması da ortadan kalkmış oldu. Son dakikada çıkan bu pürüz hem ihaleyi alan işadamı Ertürk Çimen’i hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i zorda bıraktı. Yetkililer, tapuda çıkan gerçek ile yapılan ihalenin de geçersiz olduğunu ve belediyenin arsayı hazineden satın almak dışında bir seçeneği bulunmadığını savundular. Hazinenin de 15 yıllığına 3.5 milyon lira karşılığında kiralanan arsayı Büyükşehir Belediyesi’ne satışına sıcak bakıp bakmayacağı şimdiden merak konusu oldu.(Palandoken)

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri