23 Mart 2019 Cumartesi
Anasayfa > Eğitim > Bakan Yılmaz’dan öğretmen adaylarına müjde

Bakan Yılmaz’dan öğretmen adaylarına müjde

11.03.2018 13:00 12 14 16 18 yazdır
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Edirne`nin Uzunköprü ilçesinde katıldığı Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin açılışında, binlerce yeni öğretmen adayına müjde verdi.
Bakan Yılmaz’dan öğretmen adaylarına müjde
Erzurumajans-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Edirne`nin Uzunköprü ilçesinde katıldığı Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin açılışında, binlerce yeni öğretmen adayına müjde verdi.

Bakan Yılmaz, "25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin açılışı öncesi yaptığı konuşmasında, Türkiye`de önceliğin eğitim olmasının gerektiğini belirterek, “Türkiye’nin en öncelikli konusu eğitim. Bir insanın ülkesine yapacağı en büyük yatırım eğitimdir. Türkiye’nin 2023 hedefleri var dünyanın en büyük ekonomisi olma Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma yani 10 büyük ekonomisinden biri olma hedefimiz var yani kızıl elma Türk milletinin kızıl elması insanlığı mutlu huzurlu barış içerisinde yaşatmaktır” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen kadrosuyla ilgili ise şunları söyledi:

“20 bin öğretmen alacağız, mecliste bir kanun çıkıyor. O kanun çıktıktan sonra 5 bin öğretmen daha alacağız. 25 bin öğretmenimizi eğitim ailemize katacağız. 600 binin üzerinde öğretmenimizi milli eğitim ailemizle buluşturmuş olacağız."

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve programa katılan bir diğer bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin adının geçmiş dönem Maliye bakanlarından merhum Kemal Unakıtan`ın isminin verildiğini açıkladı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri