18 Eylül 2019 Çarşamba
Anasayfa > Türkiye > Bakan Atalay Erzurum'da açıkladı!..

Bakan Atalay Erzurum'da açıkladı!..

31.05.2009 14:39 12 14 16 18 yazdır
İçişleri Bakanı Atalay: "Münevver Karabulut cinayeti için özel birim oluşturduk. Rusya gibi gitme ihtimali olan ülkelerle özel irtibat içindeyiz''
Bakan Atalay Erzurum'da açıkladı!..
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul'da Münevvever Karabulut'un başı kesilerek, öldürülmesi olayıyla ilgili olarak, '' Hunharca bir cinayet. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir birim oluşturduk. Rusya gibi gitme ihtimali olan ülkelerle özel irtibat içinde çalışmalar yürütüyoruz'' dedi.
 
İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Bağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu.
Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Atalay, İstanbul'da Münevvever Karabulut'un başı kesilerek, öldürülmesi olayıyla ilgili şunları kaydetti:
''Bu olay çok hunharca bir cinayet. Kamuoyuna da çok şiddetli yansıdı. Biz de o çerçevede bu olayın takibi için İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel bir birim oluşturduk. Daha sonra uluslararası aramaya önem verdik. İnterpol aracılığıyla, kırmızı bültenle aranıyor. Rusya gibi gitme ihtimali olan ülkelerle özel irtibat içinde çalışmalar yürütüyoruz. Ama alınmış, size verebileceğimiz ileri, somut sonuç yok.''

Bir gazetecinin Rusya'ya ekip gönderilip gönderilmediğini sorması üzerine ise Bakan Atalay, ''Karşılıklı anlaşmalar gereği, gereken yapılıyor. Bundan emin olunsun. Benim kendi umudum ve dileğim, ayrıca da görevimiz çok uzamayacağı kanaatindeyim. Sonuç alacağız'' dedi.

Bakan Atalay, mayınlı arazilerin temizlenmesi konusundaki yasa tasarısı ile ilgili soru üzerine de bu konuda gerekli kişilerin çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri