25 Nisan 2018 Çarşamba
Anasayfa > Ekonomi > 2016 Yılı DFD Programı Aralık dönemi sonuçları açıklandı
2016 Yılı DFD Programı Aralık dönemi sonuçları açıklandı

2016 Yılı DFD Programı Aralık dönemi sonuçları açıklandı

10.01.2017 18:15 12 14 16 18 yazdır
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı Aralık dönemi başvuru sonuçları belli oldu.
Erzurumajans-Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı Aralık dönemi başvuru sonuçları belli oldu.

Doğrudan Faaliyet Desteği mevzuata uygun olarak, ulusal plan ve programlar çerçevesinde bölgesel gelişme planları ve programların uygulama kapasitesini geliştirmeye ve yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaya yönelik stratejik araştırma, planlama ve fizibilite çalışmalarına mali destek sağlamayı amaçlanıyor. Programa kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar başvuru yapabiliyor. Program için 1 milyon TL tutarında bütçe tahsis edilirken söz konusu bütçe bitene kadar programa başvuru yapılabileceği kaydedildi.

Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Aralık ayında destek almaya hak kazanan projeler belirlendi. Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında teslim alınan 12 proje değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirilerek bunlardan 5 tanesi 70'in üzerinde puan alarak başarılı bulundu.

KUDAKA'nın 82'inci Yönetim Kurulu toplantısında başarılı bulunan 5 proje Yönetim Kurulu'nun onayına sunularak Yönetim Kurulu tarafından desteklenmesine karar verilen projeler şöyle;

Entegre Hayvancılık Bakım ve Üretim MerkeziHorasan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ERZURUM

Siyah Üzüm Sektör Analizi ve Cimin Üzüm Fizibilite Raporu HazırlanmasıÜzümlü Ziraat Odası BaşkanlığıERZİNCAN

Uzundere Vadisinin Avrupa Kaliteli Destinasyon Ağı Üyeliği Hazırlık Sürecinin DesteklenmesiUzundere BelediyesiERZURUM

Çayırlı Yeraltı Kaynaklarını TanıyorÇayırlı Köylere Hizmet Götürme BirliğiERZİNCAN
Ekonomik Yeraltı Kaynaklarının AraştırılmasıÜzümlü KaymakamlığıERZİNCAN
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri