26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > Erzurum > 2 yılda ancak projesini bitirdiler!..

2 yılda ancak projesini bitirdiler!..

14.05.2009 05:25 12 14 16 18 yazdır
07 yılında apar-topar tahliye edilen, ardından önce imar, sonra da proje engeline takılan Vakıf İş Merkezi Projesi, nihayet ihale aşamasına getirildi.
2 yılda ancak projesini  bitirdiler!..
 
2007 yılında apar-topar tahliye edilen, ardından önce imar, sonra da proje engeline takılan Vakıf İş Merkezi Projesi, nihayet ihale aşamasına getirildi. Bir süre önce de Yakutiye Belediyesi’nden yapı ruhsatı alınan projeyle ilgili olarak 28 Mayıs’ta ihaleye çıkılıyor. 18 bin metrekare alan üzerinde 8 kat şeklinde inşa edilecek olan Vakıflar İş Merkezi’nin, 2011 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.
 
İNŞAAT HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK
 
Vakıf İş Merkezi’nin inşaatına, ihale sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Haziran ayı sonuna doğru başlanacağı öğrenilirken, ihaleye, yurdun dört bir yanından çok sayıda isteklinin katılması bekleniyor. Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri, projenin hayata geçirilmesi için artık hiçbir engelin bulunmadığına dikkati çekerek, Yakutiye Belediyesi’nden yapı izni alındığını ve ihale sürecinin başladığını bildirdiler. 28 Mayıs’ta ihalesi yapılacak olan 8 katlı Vakıflar İş Merkezi’nin, son derece modern bir mimari tasarıma sahip olacağını vurgulayan konu ile ilgililer, 2 yıl sürecek olan yapım işinin, 2011 yılında tamamlanacağını ifade ettiler.
 
PROJE İKİ YILDIR HAYATA GEÇİRİLEMEDİ
 
Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan işyeri ve lojmanlar, 2007 yılının Nisan ayında çıkarılan acil tahliye kararıyla boşaltılmış ve yeni iş merkezinin yapımı adeta yılan hikayesine dönmüştü. Boşaltılan işyeri ve lojmanların sökümünün uzun bir süre gerçekleştirilememesi, apar-topar tahliye edilen müstecirlerin tepkisine neden olurken, söküm işlemi aylar sonra gerçekleştirilebilmişti. Vatandaşlar, bilmeceye dönen Vakıf İş Merkezi projesinin, sonunda hayata geçirilecek olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Şehrin ortasındaki garabet görüntü sonunda kapatılacak.” dediler. (Erzurum)
 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri